Загрузка Мероприятия

« Все Мероприятия

  • Это мероприятие прошло.

«Тарас Силенко. Співець непримиренної України» (презентація книги)

17.12.2022 @ 15:00 - 17:00

Тарас Силенко - "Спывець непримиренної України". Афіша

Розкішне гроно діячів української культури прийде вшанувати сл. п. кобзаря Тараса Силенка 17 грудня до Літературного музею в Києві. 

“Тарас Силенко формував культурний простір, привносячи в нього елементи давньої української епіки, – писав у спогаді про нього Тарас Компаніченко. – І робив це по-мистецькому, робив це артово, харизматично, віддано, щедро. Він щедро це сіяв! Тобто він був просвітником, сіячем, служителем на вівтарі української культури. І, на жаль, як сказав один видатний український художник, за просвітництво в нас Шевченківські премії не дають… Тарас не удостоївся навіть посмертно ордена чи щось таке – за служіння, за вірне служіння!” 

Презентація книги спогадів про Тараса Силенка – творця співаної історії України почнеться напередодні його 50-ліття 17 грудня о 15.00.  Запрошені до виступу легендарна радіожурналіста Емма Бабчук, письменники Роман Коваль, Василь Шкляр, Іван Малюта, народна артистка України Світлана Мирвода, поети Владлен Ковтун, Василь Ковтун, Мальва Кржанівська, Павло Вольвач, діячі культури Тетяна Пошивайло, Ігор Пошивайло, режисер Іван Канівець, художники Володимир Прядка і Надія Віннік, вчителька Лариса Громадська, голова партії “Народовладдя” Юрій Левченко, історик Андрій Ковальов, Оленка Котляр та інші славні наші сучасники.

Виступатимуть у цей вечір Тарасові друзі-бандуристи Микола Товкайло, Тарас Компаніченко, Тетяна Лобода, Святослав Силенко, Ярослав Чорногуз, Степан Щербак, Юрко Кочержинський, Юрій Фединський, Олександр Гончаренко, Василь Жованик, Євген Макоцьоба, піаністка Мирослава Силенко, солістка Національної філармонії Тетяна Школьна, лірник Михайло Гречкин, заслужений діяч культури Володимир Гонський. 

Промовлятимуть і співупорядники книги – Роман Коваль (ведучий вечора), Святослав Силенко, Леся Козенко та Євген Букет.

Спасибі всім, хто допоміг нам виповнити обов’язок перед сл. п. кобзарем Тарасом Силенком – побудувати йому пам’ятник у Холодному Яру та видати книгу про нього. 

Отже, запрошуємо на презентацію книги “Тарас Силенко. Співець непримиренної України”. Зустрінемось 17 грудня 2022 р., у суботу, о 15.00 у Києві, в Національному музеї літератури (вул. Богдана Хмельницького, 11, 2-й поверх) – трохи вище метро “Театральна”.

 

Історичний клуб “Холодний Яр”

Подробности

Дата:
17.12.2022
Время:
15:00 - 17:00
Мероприятие в категориях:
,
Теги для Мероприятие:
,

Место проведения

Національний музей ліратури
Київ, вул. Богдана Хмельницького, 4 Київ Украина + Карта Google

Оставить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *