Політехнічний інститут разом із Києво-Могилянською академією та Київським Національним університетом імені Тараса Шевченка є один із трьох китів, на яких базується київська вища школа в її історичному контексті.
Екскурсія “Неймовірнні історії КПІ” знайомить киян та гостей столиці з цікавими фактами та легендами, пов’язаними з життям головного технічного вузу України.
У фокусі:
Становлення Політеху. Інтриги, які пов’язані з його заснуванням та першими роками життя.
Сучасні реалії: все те, що виділяє Політехнічний інститут серед інших вузів столиці.
Цікава архітектура, пам’ятники вченим та справжні технічні засоби, поява яких пов’язана з КПІ.
Внутрішня топоніміка КПІ; алеї, парки, сквери та двори, які вартують уваги.
МАРШРУТ ЕКСКУРСІЇ:
Зустрічаємося біля пам’ятника загиблим під час Другої світової війни студентам та викладачам (біля входу до парку КПІ).
Проходимо алеєю до головного корпусу, зупиняємося біля меморіального знаку в пам’ять про “Шулявську республіку”, біля пам’ятника Віктору Кирпичову (першому директору КПІ), тримаємо в фокусі пам’ятники іншим вченим, які знаходяться на площі перед головним корпусом.
Зупиняємось біля нової скульптури «Юність» — лавочка, на якій сидить студентка, а після цього проходимо до “Алеї вчених”. Прогулюючись нею дізнаємося зворушливі історії про деяких з цих вчених, а також розглядаємо справжній танк-паровоз.
Зупиняємося біля гелікоптера, поруч з пам’ятником Сікорському. Дізнаємося, чому той, хто створив перший у світі гелікоптер, у якийсь момент свого життя опинився за кордоном.
Проходимо до літака ЯК-40 та деякої цікавої військової техніки. Йдемо до створеного нещодавно “Скверу піонерів авіації”. Знаходимо там значок месенджера “Telegram” та проходимо до “Кукурузника”.
Виходимо на вулицю Політехнічну – справжню київську вулицю, яка по суті, наразі є внутрішньою вулицею КПІ, оскільки проходить його територію.
Проходимо новоствореним “Парком нескорених” повз “Колізей” (так-так, в КПІ є й таке). Тримаємо в фокусі радянський модернізм.
Розглядаємо та вгадуємо символіку різних факультетів, що зображена уздовж алеї та роздивляємося деякі цікаві графіті на стінах корпусів. Дізнаємося де і чому Григорій Савич Сковорода показує язика.
Проходимо повз стадіон до “Площі знань” та “Центру культури та мистецтв”. Дізнаємося чому статуя китайському мудрецю Конфуцію на території КПІ є, а статуї китайському мудрецю Лао Цзи не могла з’явитися в принципі.
Проходимо до “Поляни”. Підходимо до пам’ятника Олені Телізі, а потім до “Шари”, де й завершуємо екскурсію.
Тривалість екскурсії: 2.5 год.
ЦІНА: 300 ГРН (сплачується на місці)
* — Щоб потрапити на екскурсію, потрібно зареєструватися, заповнивши форму реєстрації.
Використовуйте цей інструмент для керування своєю реєстрацією
Після реєстрації на вказану Вами електронну адресу надійде лист з підтвердженням.Якщо листа не буде серед основної пошти, перевірте папку «спам» (може потрапити помилково).
* — Якщо з якоїсь причини у вас не відкривається форма запису на екскурсію, ви можетезаписатися на неї, заповнивши альтернативну форму запису за посиланням https://cutt.ly/nyIlViY, або зателефонувавши нам у робочий час.
Пам’ятник викладачам і студентам Політехнічного інституту
2 комментария для “Екскурсія «Неймовірні історії КПІ»”
Дуже цікава екскурсія. Я не очікувала, що так багато для себе відкрию. Дякую пану Юрію за цікаві розповіді і активну прогулянку. окремо дякую всім тим, хто зареєструвався і не прийшов. у нас вийшла міні-група, і вся екскурсія була більше схожа на дружню прогулянку із цікавими розповідями. Час пролетів непомітно.
Щиро вдячні Вам за те, що пішли нам назустріч та погодились провести екскурсію для курсантів нашого інституту. Це було неймовірно захопливо та професійно, ми дізнались цілу купу нової інформації, гід безперечно знається на своїй справі, ми просто не помітили, як пролетів час. Щиро рекомендуємо всім ці екскурсії, ви отримаєте велике задоволення та проведете ці кілька годин цікаво і корисно.
Дуже цікава екскурсія. Я не очікувала, що так багато для себе відкрию.
Дякую пану Юрію за цікаві розповіді і активну прогулянку.
окремо дякую всім тим, хто зареєструвався і не прийшов. у нас вийшла міні-група, і вся екскурсія була більше схожа на дружню прогулянку із цікавими розповідями. Час пролетів непомітно.
Щиро вдячні Вам за те, що пішли нам назустріч та погодились провести екскурсію для курсантів нашого інституту. Це було неймовірно захопливо та професійно, ми дізнались цілу купу нової інформації, гід безперечно знається на своїй справі, ми просто не помітили, як пролетів час. Щиро рекомендуємо всім ці екскурсії, ви отримаєте велике задоволення та проведете ці кілька годин цікаво і корисно.