Загрузка Мероприятия

« Все Мероприятия

Екскурсія «Неймовірні історії КПІ»

30 июня @ 17:00 20:00

Авторська екскурсія по Києву "Неймовірні історії КПІ". Екскурсія проходить територію Київського національного політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського. Екскурсовод – Юрій Чабан
Екскурсія «Неймовірні історії КПІ».

Політехнічний інститут разом із Києво-Могилянською академією та Київським Національним університетом імені Тараса Шевченка є один із трьох китів, на яких базується київська вища школа в її історичному контексті.

Екскурсія “Неймовірнні історії КПІ” знайомить киян та гостей столиці з цікавими фактами та легендами, пов’язаними з життям головного технічного вузу України.

У фокусі:

 • Становлення Політеху. Інтриги, які пов’язані з його заснуванням та першими роками життя.
 • Сучасні реалії: все те, що виділяє Політехнічний інститут серед інших вузів столиці.
 • Цікава архітектура, пам’ятники вченим та справжні технічні засоби, поява яких пов’язана з КПІ.
 • Внутрішня топоніміка КПІ; алеї, парки, сквери та двори, які вартують уваги.

МАРШРУТ ЕКСКУРСІЇ:

 • Зустрічаємося біля пам’ятника загиблим під час Другої світової війни студентам та викладачам (біля входу до парку КПІ).
 • Проходимо алеєю до головного корпусу, зупиняємося біля меморіального знаку в пам’ять про “Шулявську республіку”, біля пам’ятника Віктору Кирпичову (першому директору КПІ), тримаємо в фокусі пам’ятники іншим вченим, які знаходяться на площі перед головним корпусом.
 • Зупиняємось біля нової скульптури «Юність» — лавочка, на якій сидить студентка, а після цього проходимо до “Алеї вчених”. Прогулюючись нею дізнаємося зворушливі історії про деяких з цих вчених, а також розглядаємо справжній танк-паровоз.
 • Зупиняємося біля гелікоптера, поруч з пам’ятником Сікорському. Дізнаємося, чому той, хто створив перший у світі гелікоптер, у якийсь момент свого життя опинився за кордоном.
 • Проходимо до літака ЯК-40 та деякої цікавої військової техніки. Йдемо до створеного нещодавно “Скверу піонерів авіації”. Знаходимо там значок месенджера “Telegram” та проходимо до “Кукурузника”.
 • Виходимо на вулицю Політехнічну – справжню київську вулицю, яка по суті, наразі є внутрішньою вулицею КПІ, оскільки проходить його територію.
 • Проходимо новоствореним “Парком нескорених” повз “Колізей” (так-так, в КПІ є й таке). Тримаємо в фокусі радянський модернізм.
 • Розглядаємо та вгадуємо символіку різних факультетів, що зображена уздовж алеї та роздивляємося деякі цікаві графіті на стінах корпусів. Дізнаємося де і чому Григорій Савич Сковорода показує язика.
 • Проходимо повз стадіон до “Площі знань” та “Центру культури та мистецтв”. Дізнаємося чому статуя китайському мудрецю Конфуцію на території КПІ є, а статуї китайському мудрецю Лао Цзи не могла з’явитися в принципі.
 • Проходимо до “Поляни”. Підходимо до пам’ятника Олені Телізі, а потім до “Шари”, де й завершуємо екскурсію.

Тривалість екскурсії: 2.5 год.

ЦІНА: 300 ГРН (сплачується на місці)

* — Щоб потрапити на екскурсію, потрібно зареєструватися, заповнивши форму реєстрації.

Зареєструватися на дану подію

Loading gif

Вже зареєстровані?

Використовуйте цей інструмент для керування своєю реєстрацією

Після реєстрації на вказану Вами електронну адресу надійде лист з підтвердженням.Якщо листа не буде серед основної пошти, перевірте папку «спам» (може потрапити помилково).

* — Якщо з якоїсь причини у вас не відкривається форма запису на екскурсію, ви можетезаписатися на неї, заповнивши альтернативну форму запису за посиланням https://cutt.ly/nyIlViY, або зателефонувавши нам у робочий час.

Оставить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *