СПРАГА: Все,Знання Катя Клюєва: А навесні вони спливають

Катя Клюєва: А навесні вони спливають

Экскурсии по Киеву, лекции в Киеве, киевские истории, театр, тренинги, концерты, афиша мероприятий Киев. Екскурсії по Києву, квартирники, лекції в Києві, івенти Київ

На річці Осені почався льодохід.

«Припливуть сьогодні, — тоскно сказала тітка Наталя, поглядаючи на розкриту після довгої зими річку. — І звідки ця капость тільки береться навесні? Добре, хоч сонце їх випалює. Ніяк не збагну, як вони мені подобатися могли?»…

Тітці Наталці цього року виповнилося вже 45, але вона залишалася ще апетитною красунею, і річка виносила їй стільки колишніх, що в її квартирі ставало важко дихати …

«Наталя, а ти з ними ніколи… знову не думала зійтися? — обережно запитала Настя. — Це ж напевно можна? Та й одна ти зараз…»

Цієї весни річка повинна була винести Настусі першого колишнього, і вона жахливо трусила, не знаючи, як з ним вчинити, і куди прилаштувати в батьківській квартирі.

«Дурна я, чи що? Ці колишні, гірше ніж мертвяки… На кой ляд вони мені здалися. Очі б мої їх не бачили, — лаялась Наталя. — Ох, доля моя сумна».

Насті зовсім не хотілося слухати про Наталчину долю, бо її думка про своє спокою не давала.

«Наталя, а можна я поки льодохід, у тебе поживу?» — з надією запитала Настя. Вона часом гостювала у тітки і знала, що її не заважатимуть.

«Що, і собі вже завела колишнього? Ось молодь, — сплеснула руками Наталя, — Зовсім себе не бережете. Я хоч дівкою заміж виходила, і то тепер від них навесні не продихнути, а що ж з вами після 40-ка то буде?»

Настя зітхнула. З Вадимом все було випадково і якось швидко, але вона зовсім не шкодувала, що віддалася йому, і взагалі жахливо скучила. Не дарма ж вона за ним цілий місяць проплакала.

«Гаразд, побудь поки у мене. Тільки, благаю, нічого хорошого від цих не чекай», — з позіханням сказала Наталя.

У мами і тата в будинку ніколи не було ніяких колишніх. Ніхто не навчив Настю, як вести себе з ними. Тому вона так турбувалася, коли ввечері в двері почали стукати …

Наталчині колишні були різні, високі і худі, маленькі і великі, ще досить молоді і вже похилого віку. Через двері Настя чула низькі голоси, що розповідають про життя-буття.

«Да я Наташ, хорошо живу, дочки у меня две, от Алевтины, она до сих пор тебя иногда вспоминает. А в офисе у меня молоденькая девочка работает, так на тебя похожа… Попкой точно также крутит как ты, да я уже не тот… А ты все такая же… Красавица.»

Після цього чулися здавлені ридання, дзвін склянок і на деякий час запановувала тиша…

Але до Насті у першу ніч ніхто не приплив. Вийшовши вранці вмиватися, Настя помітила заплакану Наталку, що нервово пила чай.

 «Коли-небудь не витримаю і повбиваю нахрен всіх, — сказав вона і залилася сльозами. — Хоча як їх вбити, коли вони й так для мене померли».

 Увечері до Наталі завалилося відразу три якихось вірменина, і гортанний говір і дзвін склянок лунав безперервно. І коли хтось пошкрябався в кімнату до Насті, у неї зупинилося серце. За порогом стояв Вадим, з нього текла вода струмками, в волоссі заплуталися листя, а одягнений він був не по погоді, а так як в той літній день, коли став колишнім.

«Привіт, мала, — сказав Вадим і оглянув кімнату в пошуках випивки. — Давай поговоримо. Я так нудьгував. Я так за тобою нудьгував!»

Настя поставила приготовлену Наталею горілку на стіл, взяла собі маленьку кришталеву чарочку, а Вадиму велику скляну.

«Як ти живеш, Вадічка?» — почала Настя з заготовленої за наполяганням Наталі фрази.

«Так ось, мала, місяці три тому одружився, скоро у мене син буде. Але я кожен день про тебе згадую, твої очі, твої смішки, а як ти стогнеш! … Я тільки зараз зрозумів, що люблю і любив тільки тебе. Ластівочка моя! Настеночка моя!»

Настя випила свої 25 грам горілки і зрозуміла, що якщо зараз не притулиться до нього, то помре від любові … І Настя потягнулася, щоб його обійняти.

Запах твані вдарив їй в обличчя, а шкіра Вадима вколола її крижаними шматочками замерзлої води. Він був абсолютно холодний, і погляд у нього виявився відсутній… Тільки зараз Настя це помітила.

Від одного легкого дотику її забив озноб. Тепер вона розуміла, чому Наташа до весняного льодоходу купувала тільки горілку. Тільки сорокаградусна могла хоч як зігріти.

Вадим доводив Настю розповідями, компліментами і спогадами майже до ранку. Але про дотики або занятті любов’ю не могло бути навіть мови, вона не змогла просто заснути поруч з ним в одній кімнаті, а ранок зустріла як порятунок. Сонце, що сходить, освітило Вадима і з легким шипінням, ставши білим хмаркою, він вилетів геть з кімнати.

Замучена Настя вийшла на кухню … Чай, приготований Наталею, вже парував на столі.

«Ну з хрещенням бойовим тебе, дівчинка», — сумно сказала господиня. Вона виглядала ще гірше, ніж вчора. Вірмени теж не давали їй спокою до ранку.

«Тільки не обіцяй, що більше ніколи ні з одним чоловіком чужим … Я собі обіцяла. Не допомогла мені обіцянка».

 «Які ж вони все-таки гідки, Наталя, навіщо припливають, навіщо мучать? — зітхнула Настя. — Я ж нічого поганого їм не робила».

«Не знаю, Наська, такий закон життя. Але ти тільки уяви, ми ж напевно теж нашим колишнім з»являємось десь на тому березі. Страшно уявити в якому вигляді …»

Оставить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Також рекомендуємо

Николай Хряков – Киевский купец и председатель биржевого комитета Киева.

Кто такой Николай Хряков? Жизнь интересного человекаКто такой Николай Хряков? Жизнь интересного человека

Что такое биржа — знает каждый. А вот о пионере Киевской биржи Николае Хрякове известно куда меньше. «Спрага» собрала некоторые интересные факты об этом удивительном человеке. Пионер киевской биржи Что

Валерий Перелешин: перечитывая Гумилева.Валерий Перелешин: перечитывая Гумилева.

Валерий Перелешин — поэт, мемуарист и журналист первой волны эмиграции. Долгое время жил в Бразилии. Известен прежде всего благодаря своей гомосексуальной лирике. Очень немногим знакомо имя Валерия Перелешина. Тем не

Киев в 1970-е: Телевидение и кинопрокат как отражение времени»Киев в 1970-е: Телевидение и кинопрокат как отражение времени»

Как говорится, не хлебом единым жил Киев 1970-х… Компенсацией ежедневных торгово-покупательских тягот жизни являлась возможность интересно провести досуг. Интернета, ноутбука, компакт-дисков и видеокассет еще не было. Из привычных ныне технических