СПРАГА: Все,Знання,Про Київ Адольф Марцинчик (батько) і Адольф Марцинчик (син)

Адольф Марцинчик (батько) і Адольф Марцинчик (син)

ЮРОТАТ: Южно-Русское общество торговли аптекарскими товарами

Київ – стародавнє місто, яке приховує у собі безліч таємниць. Екскурсії по Києву дають можливість гортати невідомі сторінки історії Києва, досліджувати місто, відкривати його все нові й нові грані.
Але як бути коли немає можливості піти на екскурсію по Києву?
Елементарно! Іноді досліджувати Київ можна і не виходячи з дому.
Відтак, цього разу ми вирушимо у віртуальну мандрівку Хрещатиком і з’ясуємо хто вони такі – Адольф Марцинчик (батько) і АдольФ Марцинчик (син).

Отже, поїхали…

Великий Аптекарський бізнес в Києві або що таке ЮРОТАТ

У будинку Когена, №36 на Хрещатику містилася відома не лише у Києві, а й за його межами «Університетська аптека А. А. Марцинчика». 

Фармацевтична фірма Адольфа Марцинчика (батька) була заснована 24 лютого 1847 р. Фундатор фірми, син лікаря, здобувши університетську освіту, вирішив присвятити свою діяльність фармації, і з цією метою відбув за кордон, де три роки стажувався на хімічних фабриках Берліна, Відня, інщих міст. Повернувшись на батьківщину, він у 1847 р. орендував одну з аптек у місті Києві, а згодом, у 1866 р. відкрив аптеку на Хрещатику. Маючи достатньо коштів, володіючи широкими теоретичними і практичними знаннями у галузі фармації А. Марцинчик зробив свою аптеку найсучаснішим на той час фармацевтичним закладом і завоював особливу довіру та увагу населення. 

Після смерті засновника фірми, справу продовжив його син – Адольф Адольфович Марцинчик (1846-1912). Він закінчив 1-у київську гімназію, природничий факультет Московського університету і, наслідуючи батька, став провізором, залишаючись ним упродовж 50 років. Застосовуючи новітні способи вдосконалення у приготуванні медичних засобів, А. Марцинчик-молодший капітально перебудував аптеку і розширив лабораторію, попит на препарати якої зростав із кожним днем. 

Адольф Марцинчик (син)

У 1881 р. А. А. Марцинчика було обрано головою Київського Фармацевтичного товариства. Того ж року він перетворив колишній аптечний склад братів Марцинчик (Адольфа та Івана) на ПРТТАТ (рос. ЮРОТАТ («Південно-російське товариство торгівлі аптекарськими товарами»). Правління ЮРОТАТ на 12 лютого 1884 р. відкрило відділення складу на Подолі (Олександрівська вулиця), потім були відкриті склади на Великій Васильківській, №22, Хрещатику, №12, №36. А у 1898-1899 рр. було споруджено спеціальне приміщення за проектом архітектора Хойнацького (цей будинок, у класичному стилі зберігся й донині) на розі вулиць Саксаганського і Безаковської (нині — Симона Петлюри, донедавна – Комінтерна), куди перейшло правління і контора. Тут таки було відкрито ще один склад. 

Аптека і склади пропонували найрізноманітніші аптекарські, хімічні і косметичні товари, патентовані засоби, мінеральні води, хірургічні інструменти, приладдя для аптек та шпиталів, мінеральні змащувальні мастила, хімічні продукти, прилади й реактиви для цукрових заводів, фотографічних та інших лабораторій, а також – вироби власної лабораторії: медичне, косметичне і скипидарне мило, зубні еліксири, ароматичні води, пластирі, кефір, кисень. Проводилися аптекою також дослідницькі роботи і аналізи. Сировина купувалась у Росії та за кордоном. 

В аптеці Марцинчика продавали також і знамените французьке вино «Сен-Рафаєль», яке називали «кращим другом шлунку». Воно зміцнювало здоров’я, аптекарі запевняли, що воно «сприяє травленню» краще, ніж інші вина, що це – найбільш зміцнююче, тонізуюче і таке, що відновлює сили, вино. Покупці безкоштовно одержували брошуру де Барре «О Сен-Рафаэельском вине, как о питательном, укрепляющем и целебном средстве». 

РЕКОМЕНДУЄМО: Екскурсії по Києву і тури по Україні від СПРАГА-інфо

У 1897 р. персонал аптеки і лабораторії А. Марцинчика складали 20 фармацевтів і 25 робітників, а річний обіг становив 40000 руб. У лабораторії було встановлено паровий двигун, вакуум-апарат, гідравлічний прес для видобування рослинних масел, машини для приготування пігулок, апарати для приготування спиртових та ефірних екстрактів, машини бинторізальна та для приготування медичного і косметичного мила. У грудні 1897 р. обладнану за останнім словом тодішньої техніки лабораторію було переведено до нового приміщення, влаштованого для неї у маєтку, придбаному А. А. Марцинчиком по Маріїнсько-Благовіщенській (нині -Саксаганського) вулиці, №139. 

На Київській виставці 1897 р. експонати аптеки А. А. Марцинчика удостоєні Великої срібної медалі. 

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
1 Комментарий
Новые
Старые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Jerzy Marcińczyk
Jerzy Marcińczyk
3 лет назад

Nazywam się Jerzy Marcinczyk. Mieszkam w Polsce, w Szczecinie. Adolf Marcinczyk ojciec to moj pra-pra-dziadek. Adolf Marcińczyk syn to brat mojego pradziadka Celestyna Marcińczyk. Syn Celestyna , moj dziadek Jerzy Adolf Marcińczyk urodzony w roku 1882 w Smile.Dziadek po roku 1920 mieszkał w Polsce wtedy w Wilnie, potem w Rownem. Rowno ulica Tichaja 13. W Rowno pozosta l po roku 1945 do smierci w roku 1968 i tam jest pochowany. W Rownym pracował jako Lekarz. Mam różne dokumenty i zdjecia ddotyczące Celestyna i Jerzego Adolfa.

Також рекомендуємо

Владислав Єрко — чарівник книжкової ілюстрації – обкладинка)

Владислав Єрко — чарівник книжкової ілюстраціїВладислав Єрко — чарівник книжкової ілюстрації

У всіх ілюстраціях Єрко є одна особливість — це реакція читачів, що тримають його книгу. Мені довелося спостерігати за обличчями людей, дорослих та дітей, що прийшли на творчу зустріч з

Прогулянка Києвом: від Володимирської гірки до «палестинського фільтру»Прогулянка Києвом: від Володимирської гірки до «палестинського фільтру»

Михайлівська, Олександрівська, Володимирська…  Важко уявити собі киянина, який би жодного разу не побував на Володимирській гірці. Тут відпочивають, прогулюються, звідси милуються краєвидами, саме тут випускники київських шкіл традиційно зустрічають світанки

Аделия Супер: Как сдавать на права. Пособие для блондинок, брюнеток и шатенокАделия Супер: Как сдавать на права. Пособие для блондинок, брюнеток и шатенок

Часть 1 НАЧАЛО С детства помню сны, как я еду по улицам ночного города. За рулем. Катаюсь всю ночь и просыпаюсь с чувством неописуемого счастья.  Лет в 12 эти сны