СПРАГА: Все,Знання,Про Київ Ярославів Вал, 12 в Києві (посольство республіки Польща)

Ярославів Вал, 12 в Києві (посольство республіки Польща)

Київ. Ярославів Вал, 12. Посольство республіки Польща

Будинок Посольства Республіки Польща (вул. Ярославів вал, 12) споруджено 1975 року за проектом архітектора Г. Ф. Добровольської для консульства ПНР y Києві. Після здобуття Україною незалежності тут спадкоємно розмістилося вже польське посольство, і невдовзі було встановлено ґратчасту огорожу.

Будинок цей, в дусі так званої індустріальної архітектури, обличковано білим інкерманським каменем, на тлі якого виділяються темний прямокутник величезного вікна зали на другому поверсі та герб Республіки Польща – білий орел на червоному тлі геральдичного щита. 

Посольський особняк на вул. Ярославів вал, 12 справді підноситься осібно, віддалений від лінії забудови — там само, де до початку 70-x pp. XX ст. стояв двоповерховий особняк. Останній побудовано десь y 70-X p. XIX ст., i власниками його в різний час були професор медицини О. С. Яценко (його син Володимир, юрист, був одружений з донькою архітектора B. Г ородецького Геленою), дійсний статський радник В. А. Тарновський (його син Сергій Тарновський став відомим піаністом, викладачем музики, помер у США), а від 1913 р. —житомирський міський голова І. О. Доманевський, який, звичайно, мешкав y Житомирі, а особняк здавав в оренду. 

Так, восени 1918 р. будинком користувалися міські народні училища №58 на другому поверсі (для хлопчиків) та №59 нa першомy поверсі (для дівчаток) ім. Н. А. Терещенка. 

Близько 1922 р. націоналізований особняк Наркомат освіти передав Українській Академії мистецтв під житло для професорів і студентів. Тут і викладали і мешкали з родинами В. Г . Кричевський, М. Л. Таран, С. О. Налепинська-Бойчук, М. Л. Бойчук, В. Н. Пальмов, Ф. Г . Кричевський та інші видатні діячі українського мистецтва. 

РЕКОМЕНДУЄМО: Екскурсії в Києві

Экскурсии по Киеву - возможность замечать, исследовать, наслаждаться.
Екскурсії по Києву — цікаві прогулянки СПРАГА.ІНФО

У повоєнний час тут, y переобладнаному на комунальні квартири колишньому особняку мешкав, зокрема, інженер М. Паркалоб, один з тих фахівців, хто обстежував після Другої світової війни зруйновані будинки Києва і, визначаючи їхній стан, зберіг чимало пам’яток старого міста.

На світлині, зробленій наприкінці 20-х років ХХ ст., видно, що особняк №12 на Ярославому валу відокремлювала від вуличного хідника ґратчаста огорожа на цегляних пілонах, а сам будинок мав оздоблення в дусі київського неоренесансу – оригінальними сандриками вікон другого поверху, з карнизом на кронштейнах та неодмінним балконом. Все це мало гармоніювало із сусіднім особняком №10 та впадало в глибоке протиріччя з височенним глухим торцем будинку №14 – безперечно, втіленням нової прагматичної доби. 

Оставить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Також рекомендуємо

Белая Церковь. Путешествие на диване.Белая Церковь. Путешествие на диване.

«СПРАГА» предлагает для вас прикоснуться к истории города, который обойден вниманием туристов. А ведь Белая Церковь — это не только парк Александрия.Ведущий — Юрий Чабан. «Путешествие на диване» — это

Єврейський народний університет і його історіяЄврейський народний університет і його історія

5 жовтня 1918 р. в газеті «Киевская мысль» з’явилося повідомлення такого змісту: «До комісії у справах вищих навчальних закладів на Україні надійшло клопотання товариства «Культурна Ліга» про визнання єврейського народного