СПРАГА: Все,Знання Ольга Швец: «…И в мутных стеклах видеть гжель»

Ольга Швец: «…И в мутных стеклах видеть гжель»

Во сне незнакомая девушка несколько раз спросила меня:
«Кто ты?»

Я в голове попыталась сформулировать ответ, и вышло четверостишие:

Я обожаю каламбуры,
Мехенди розовым ежей,
Разрывный код любой культуры
И в мутных стеклах видеть гжель.


Офигев от рифмы ежей-гжель я проснулась и откровение осталось недописанным.

Полежав некоторое время в прострации, я бросилась гуглить значения весьма размытых для меня понятий: «мехенди», «разрывный» и «гжель».
И снова меня ожидал сюрприз:
Мехенди (восточная роспись по телу) действительно бывает в цвете, даже традиционная хна насчитывает десятки оттенков. Серые ежи по аналогии с однообразными буднями, тусклыми снами и скучными мыслями явно нуждаются в росписи.
Разрывный — не просто прерывистый, математический термин «разрывный» означает зависящий от одного или более параметров и принимающий два (или больше) значения. По отношению к культурному коду просто в яблочко.
Ну, а гжель, или Гжельская роспись, осуществлялась в спектре синего цвета, что вполне ассоциируется со стеклом или небом, которое через него видно.
Если так и дальше пойдет, скоро я стану ходячим толковым словарем, бросающимся аллюзиями направо и налево. Причем налево вероятнее, чем направо, ведь во сне в момент раздумий над ответом я покусывала незнакомку за попу…

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Новые
Старые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии

Також рекомендуємо

Як допомагали киянам сто років тому: притулки та лікарні початку ХХ століттяЯк допомагали киянам сто років тому: притулки та лікарні початку ХХ століття

Київ на межі ХІХ–ХХ століть стрімко змінювався: зростав, розвивався, урбанізувався. Разом із новими можливостями з’являлися й нові виклики. Соціальні проблеми — від нестачі освіти і медичної допомоги до потреби у

За фасадами старовини: незвичайні історії Ярославового Валу (№17-22)За фасадами старовини: незвичайні історії Ярославового Валу (№17-22)

За фасадами звичних київських будинків на Ярославовому Валу №17-22 ховаються несподівані історії: від власника будинку, який розбагатів на будівництві Транссибірської магістралі, та першого товариства повітроплавання до будинку, де навчали догляду

Владислав Єрко — чарівник книжкової ілюстрації – обкладинка)

Владислав Єрко — чарівник книжкової ілюстраціїВладислав Єрко — чарівник книжкової ілюстрації

У всіх ілюстраціях Єрко є одна особливість — це реакція читачів, що тримають його книгу. Мені довелося спостерігати за обличчями людей, дорослих та дітей, що прийшли на творчу зустріч з